Wietrzenie szafy – porządki w naszej szafie

0
276

Każda kobieta lubi wyglądać pięknie podobać się innym. Garderoba kobieca potrafi naprawdę wiele pomieścić. Sukienki, torebki, buty, bluzki… zawsze przechodząc obok witryny sklepowej mamy wrażenie że tego nam trzeba – kolejnej nowej rzeczy.
Jednak co pewien czas warto przyjrzeć się bliżej wnętrzu naszej szafy. Ciasnota jaka tam często panuje może utrudniać odnalezienie akurat potrzebnych ubrań.

Okazją na porządki w szafie nie musi być wcale wiosna

Przegląd szafy warto robić raz na pół roku. Okazać się wówczas może, że niektórych ubrań wcale nie nosimy, że inne są już za małe albo za duże lub niemodne. Takie przewietrzenie szafy pozwoli też przypomnieć o sobie ubraniom o których istnieniu zapomnieliśmy.
Niezły patent na zweryfikowanie tego czy dane ubranie było przez nasz noszone przez ostatnie pół roku to system odwróconego wieszaka. Na początek wszystkie wieszaki zawieszamy w tą sama stronę haczykiem, kiedy coś ubieramy i później odwieszamy to wieszak zahaczamy odwrotnie haczykiem. Po pół roku jesteśmy w stanie stwierdzić które ubrania nie były przez nas wcale noszone.
Jeśli stwierdzimy, że części odzieży nie chcemy już zostawiać na kolejne sezony warto pomyśleć o jej sprzedaniu lub oddaniu osobom potrzebującym. Decydując się na sprzedaż w zasadzie nie musimy wychodzić z domu. Mamy aktualnie dostęp do mediów społecznościowych oraz aplikacji które pomogą dotrzeć do wielu potencjalnych chętnych na zakup używanej przez nas odzieży. Używana odzież – w czasach gdzie coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska i ekologię – cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Inne miejsce na ubrania

Osoby które nie utrzymują ciągle tej samej wagi i raz przybierają a raz chudną mogą robiąc porządki w szafie odkładać ubrania w inne miejsce – na przykład osobna półka, strych, karton. Wówczas każda taka zmiana wagi i figury nie będzie wiązała się z nowymi wydatkami.
Jeśli mamy w domu przestrzeń jaka jest na przykład strych to warto odkładać tam takie z pozoru niepotrzebne już ubrania. Moda lubi wracać i po kilku latach odnajdując takie „perełki” będziemy znowu czuć się modnie i oryginalnie.
Na porządki w szafie jest wiele pomysłów. Niektórzy perfekcjoniści układają ubrania wg ich koloru, inni stylu lub gatunku materiału. Ułatwieniem w zadbaniu o porządek są specjalne szafy w których każda z półek, szuflad czy każdy wieszak jest stworzony typowo pod konkretny rodzaj odzieży. Z łatwością odnajdziemy wówczas potrzebny element garderoby a ubrania w takiej szafie też będą miały przestrzeń i wygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here