Tutaj jesteś

Wietrzenie szafy — porządki w szafie

23 grudnia 2019 Lifestyle porządki w szafie

Każda kobieta lubi wyglądać pięknie i podobać się innym. Garderoba kobieca potrafi naprawdę wiele pomieścić. Sukienki, torebki, buty, bluzki… zawsze przechodząc obok witryny sklepowej, mamy wrażenie, że tego nam trzeba — kolejnej nowej rzeczy.
Jednak co pewien czas warto przyjrzeć się bliżej wnętrzu naszej szafy. Ciasnota, jaka tam często panuje, może utrudniać odnalezienie akurat potrzebnych ubrań. Co trzeba wiedzieć, planując porządki w szafie?

Okazją na porządki w szafie nie musi być wcale wiosna

Przegląd szafy warto robić raz na pół roku. Okazać się wówczas może, że niektórych ubrań wcale nie nosimy. Są już za małe, za duże lub niemodne. Takie przewietrzenie szafy pozwoli też przypomnieć o sobie ubraniom, o których istnieniu zapomnieliśmy.
Niezły patent na zweryfikowanie tego czy dane ubranie było przez nasz noszone przez ostatnie pół roku to system odwróconego wieszaka. Na początek wszystkie wieszaki zawieszamy w tę samą stronę haczykiem. Kiedy jednak coś ubieramy i później odwieszamy, to wieszak zahaczamy odwrotnie haczykiem. Po pół roku jesteśmy w stanie stwierdzić, które ubrania nie były przez nas wcale noszone.
Jeśli stwierdzimy, że części odzieży nie chcemy już zostawiać na kolejne sezony, warto pomyśleć o jej sprzedaniu lub oddaniu osobom potrzebującym. Decydując się na sprzedaż, w zasadzie nie musimy wychodzić z domu. Mamy aktualnie dostęp do mediów społecznościowych oraz aplikacji, które pomogą dotrzeć do wielu potencjalnych chętnych na zakup używanej przez nas odzieży. Używana odzież — w czasach gdzie coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska i ekologię — cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem.

Zobacz także: Pomysł na garderobę — jak funkcjonalnie ją urządzić?

porządki w szafie

Inne miejsce na ubrania

Osoby, które nie utrzymują ciągle tej samej wagi i raz przybierają, a raz chudną, mogą, robiąc porządki w szafie, odkładać ubrania w inne miejsce — na przykład osobna półka, strych, karton. Wówczas każda taka zmiana wagi i figury nie będzie wiązała się z nowymi wydatkami.
Jeśli mamy w domu przestrzeń, jaką jest na przykład strych, to warto odkładać tam takie z pozoru niepotrzebne już ubrania. Moda lubi wracać i po kilku latach odnajdując takie „perełki” będziemy znowu czuć się modnie i oryginalnie.
Na porządki w szafie jest wiele pomysłów. Niektórzy perfekcjoniści układają ubrania wg ich koloru, inni stylu lub gatunku materiału. Ułatwieniem w zadbaniu o porządek są specjalne szafy, w których każda z półek, szuflad czy każdy wieszak jest stworzony typowo pod konkretny rodzaj odzieży. Z łatwością odnajdziemy wówczas potrzebny element garderoby, a ubrania w takiej szafie też będą miały przestrzeń i wygodę.

Zobacz także: Moja garderoba — jak przechowywać ubrania?

jak pozbyć się moli

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czyszczenie biżuterii