Dom
Tutaj jesteś

Moja garderoba — jak przechowywać ubrania?

14 stycznia 2020 Dom jak przechowywać ubrania

Wszyscy ludzie kupują ubrania, albo nowe w dobrych, firmowych sklepach, albo w second-handach. Istotne jest pytanie jak przechowywać ubrania. Nowe ubrania najczęściej układamy w szafie na półkach, albo wieszamy na wieszakach. Tak przechowywane raczej nie tracą swojej wartości. Ubrania, które ktoś nam podarował, albo takie, które kupiliśmy w sklepie z odzieżą używaną, należy najpierw uprać. Później należy rozwiesić i wysuszyć, a następnie gdy już są zupełnie suche, można je włożyć do szafy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przechowywać ubrania
  • gdzie przechowywać ubrania na inny sezon
  • co robić, żeby ubrania służyły nam jak najdłużej

Zobacz także: Wietrzenie szafy — porządki w szafie

Podstawowe zasady przechowywania ubrań

Ubrań nie należy przechowywać w wilgotnym, nieprzewiewnym miejscu. Nie należy wkładać do szafy brudnych rzeczy razem z czystymi. Przechowywanie ubrań to nic trudnego. Wystarczy tylko przestrzegać prostej zasady: czyste w szafie, brudne w koszu na ubrania przeznaczone do prania. Jest jeszcze jedna możliwość przechowywania ubrań, a mianowicie — garderoba. Często jest to osobne, wydzielone pomieszczenie, w którym znajdują się wieszaki i półki. Bieliznę powinno przechowywać się oddzielnie, a nie z pozostałymi ubraniami. Jeszcze wypada zastanowić się, jak przechowywać ubrania wierzchnie, takie, w których wychodzimy na zewnątrz, na przykład jesienią, czy zimą. Kurtki i płaszcze, w których właśnie wróciliśmy do domu, należy odkładać w przedpokoju na wieszak, aby ewentualnie obeschły.

Nie jest dobrze trzymać w jednej szafie ubrań na wszystkie sezony. Czyli tu znów pojawia się pytanie jak przechowywać ubrania, w których aktualnie nie chodzimy, np. gdzie schować zimowy płaszcz latem? Każdy szanujący się właściciel dobrych gatunkowo ubrań najczęściej czyta wszelkie dostępne etykiety na temat sposobów przechowywania ubrań. Nawet gdy kupimy jakieś ubranie po okazyjnej cenie, zależy nam, by służyło dłużej, niż jeden sezon. Dlatego warto wiedzieć, że jeżeli przychodzi wiosna, to zimowe ubrania, wyprane i wysuszone powinno się odłożyć na inną półkę albo do innej szafy.

Jak przechowywać ubrania, by jak najdłużej pozostawały jak nowe?

moja garderoba

I na to jest sposób, nie można ubrań zostawiać byle jak rzuconych gdzieś na fotel, ale po zdjęciu z siebie, odkładać albo do prania, albo do wysuszenia, ewentualnie do wietrzenia. Cały proceder z ubraniami nie jest trudny, ani skomplikowany. Wystarczy przestrzegać tych kilku zasad, by cieszyć się nimi dłużej, niż jeden sezon. Ubrania dobre, niezniszczone, ale takie, które już nam nie pasują, albo się komuś znudziły można, oddać potrzebującym. Są w każdym mieście wystawiane kontenery na odzież używaną. We wsiach często oznakowane samochody zabierają ubrania wystawiane przez mieszkańców przed posesje. Ubrania są nam potrzebne, tak jak powietrze i woda, wiec szanujmy je i nie marnujmy.

Zobacz także: Pomysł na garderobę — jak funkcjonalnie ją urządzić?

jak pozbyć się moli

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić małe mieszkanie