Dom
Tutaj jesteś

Pomysł na garderobę — jak funkcjonalnie ją urządzić?

8 stycznia 2020 Dom pomysł na garderobę

Wykonanie praktycznej garderoby w mieszkaniu to nie lada wyzwanie. Warto, aby była ona jednocześnie funkcjonalna i przyjemna. Jeśli pomieszczenie, które mamy zamiar wykorzystać w tym celu, jest dodatkowo małe, potrzebujemy bardzo dobrego planu. Trzeba jak najlepiej wykorzystać każdy zakamarek, aby pomieściły się w nim półki, szafki i wszystkie ubrania. Nie masz pomysłu na garderobę? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak funkcjonalnie ją urządzić.

Co to jest garderoba?

Garderoba to nazwa pochodząca z języka francuskiego, w którym oznacza komorę lub miejsce, w którym przechowywana jest odzież. Może być to osobne pomieszczenie, część przedpokoju czy któregokolwiek z pokojów w naszym domu lub mieszkaniu. Warto przejrzeć popularne serwisy internetowe z bankami zdjęć oraz grafik i zainspirować się trochę. Jeśli dodatkowo jesteśmy dopiero na etapie projektowania domu czy mieszkania dużo prościej będzie nam zaprojektować pomieszczenie na nasze ubrania. Dobry pomysł na garderobę pozwoli zminimalizować koszty jak również na wykonanie pomieszczenia w jak najbardziej funkcjonalny sposób. Przede wszystkim musimy zastanowić się, w jaki sposób będziemy korzystać z garderoby. W zależności od miejsca usytuowania w mieszkaniu będzie to determinowało jej użyteczność. Garderoba obok sypialni czy łazienki wydaje się być dobrym pomysłem, bo to właśnie tam zazwyczaj ubieramy się przed wyjściem. Dzięki temu będziemy mieli najpotrzebniejsze rzeczy pod ręką. Jeśli posiadamy duży korytarz z niewykorzystaną wnęką lub miejsce pod skosem np. pod schodami, warto wstawić ściankę z płyty gipsowo-kartonowej wraz z drzwiami i wydzielić w takim miejscu garderobę nie zmniejszając jednocześnie metrażu pokojów. Można to zrobić również w formie dużych drzwi przesuwnych jak w szafie.

Zobacz także: Moja garderoba — jak przechowywać ubrania?

pomysł na garderobę

Pomysł na małą i pojemną garderobę

Niedużej wielkości garderoba może się zmieścić już nawet na 2 metrach kwadratowych. Warto jednak zwrócić uwagę, w jakim celu będziemy użytkować garderobę, np. jeśli chcemy posiadać w niej lustro, potrzebujemy odległości co najmniej około 120 cm, aby móc to zrobić w komfortowy sposób. Istotnym jest również kolor ścian. W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie i nie będą tworzyć wrażenia ciasnoty. Należy również pamiętać jeśli garderobę wykonujemy w osobnym pomieszczeniu, aby posiadała ona wentylację lub drzwi z otworami jak np. te w łazience. Pozwoli to na zachowanie świeżości ubraniom. Wymiana powietrza nie dopuści do powstania nieprzyjemnych zapachów. Wstawienie szafy na wymiar prawdopodobnie będzie droższe, ale pozwoli w najlepszy sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Warto wcześniej wykonać projekt, żeby dokładnie rozplanować układ pomieszczenia.

Zobacz także: Wietrzenie szafy — porządki w szafie

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić małe mieszkanie