Tutaj jesteś

Czyszczenie biżuterii złotej i srebrnej

23 października 2022 Lifestyle czyszczenie biżuterii

Każdy rodzaj biżuterii wymaga systematycznego czyszczenia. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku biżuterii ze złota i srebra. Jeżeli zapomnimy o regularnej pielęgnacji, to niestety elegancka biżuteria bardzo szybko straci swoją esencję i naturalny połysk. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak powinno przebiegać czyszczenie biżuterii, aby nie narazić jej na zniszczenie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wyczyścić srebrną biżuterię
  • jak czyścić złoto
  • jakie są domowe sposoby na czyszczenie biżuterii

Zobacz także: Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jak bezpiecznie wyczyścić srebro?

Najtrudniejszym zadaniem wbrew pozorom jest czyszczenia srebrnej biżuterii. To właśnie z tego drogocennego metalu wykonane są łańcuszki, kolczyki i bransoletki. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają również modne zegarki pokryte srebrem. Oryginalne srebro jest szlachetnym metalem, który niestety jest nie tylko bardzo piękny, ale również delikatny. Między innymi dlatego też przy pielęgnacji należy zachować szczególną ostrożność. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, aby całkowicie zrezygnować z użycia twardych i chropowatych przedmiotów. Mowa tutaj przede wszystkim o szczoteczkach do zębów z dość twardym włosiem, które niestety często wykorzystywane są do czyszczenia biżuterii. Najbezpieczniejszym wyborem są specjalne szczoteczki z miękkimi włoskami, dzięki którym ograniczymy ryzyko zarysowania srebrnej powierzchni. Do czyszczenia srebra najlepiej użyć soli kuchennej i folii aluminiowej. W dużej mierze to właśnie dzięki tym materiałom można usunąć nadmiar patyny ze srebrnej biżuterii.

Jak czyścić złoto?

Znacznie łatwiejszym zadaniem jest czyszczenie biżuterii ze złota. Jest to kolejny drogocenny metal szlachetny, który również jest dość delikatny. Złotą biżuterię bez problemu można wyczyścić w wodzie z miską, z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Pamiętać należy jedynie o tym, aby wybrać płyn o neutralnym pH. Na rynku dostępne są także specjalne preparaty do pielęgnacji złotej biżuterii. Godny polecenia jest również roztwór sody oczyszczonej. Za pomocą jednej łyżeczki sody oczyszczonej rozpuszczonej w szklance wody można pozbyć się nawet bardzo kłopotliwych i uciążliwych zabrudzeń. Biżuterię złotą w wymienionym roztworze należy zamoczyć na około 20 minut. Na półkach sklepowych dostępna jest również pasta z sody oczyszczonej, która doskonale nadaje się do uporczywych zabrudzeń. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób czyści złotą biżuterię za pomocą pasty do zębów.

czyszczenie biżuterii

Domowe sposoby na czyszczenie biżuterii

Istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym nasza złota i srebrna biżuteria prezentować będzie się jak nowa. Najpopularniejsza domowa metoda na czyszczenie biżuterii polega na wykorzystaniu soku z cytryny. Zabrudzoną biżuterię można zanurzyć na kilka godzin w wyciśniętym soku z cytryny. Ważne jest również to, aby dokładnie wypłukać biżuterię, a następnie ją wysuszyć. Złotą biżuterię wyczyścić można również za pomocą proszku do pieczenia. Jest to metoda, która z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność. Wiele osób czyści złote pierścionki za pomocą benzyny lub denaturatu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wypolerować biżuterię, mogą skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców.

Zobacz także: Dwukolorowe obrączki – czym się wyróżniają?

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czyszczenie biżuterii