Jak odpowiednio dobrać okulary do kształtu twarzy?

Właściwie dobrane okulary wydobywają walory naszej urody. Podkreślają nasze zalety, jednocześnie odwracając uwagę od wad. Podczas zakupu odpowiednich okularów, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Kształt twarzy, kolor naszej skóry i włosów – tym powinniśmy się kierować. Zastanówmy się też w jakich sytuacjach będziemy ich używać oraz z jakiego materiału powinny być wykonane.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Punktem wyjścia może być nasza obecna para okularów. Jeśli podoba nam się ich wygląd i dobrze się w nich czujemy, wybierzmy podobną parę. Jeśli chcemy spróbować czegoś nowego bądź kupujemy pierwsze okulary powinniśmy zacząć od przyjrzenia się sobie w lustrze. Gdy już określimy kształt naszej twarzy, możemy przystąpić do zakupu. Osoby o kwadratowej twarzy świetnie wyglądają w owalnych lub okrągłych okularach, ponieważ łagodzą one kanciaste rysy. Bardzo dobrze sprawdzą się oprawki w stylu kocich oczu lub aviator. W przypadku okrągłych twarzy najlepszym wyborem są prostokątne kształty oprawek. Nadają kontur, optycznie wydłużają i sprawiają, że twarz wygląda na węższą. Zwróćmy też uwagę, żeby nasze oprawki nie były zbyt cienkie. Typowe cechy twarzy w kształcie serca, to dosyć szerokie czoło, wyraźne kości policzkowe i wąski podbródek. Jeśli jesteśmy posiadaczami właśnie takiego kształtu, wybór odpowiednich okularów nie będzie stanowić żadnego problemu. Wszystkie oprawki świetnie się sprawdzą, jednak najlepszym wyborem są te okrągłe i delikatne. Proporcje owalnych twarzy są zazwyczaj wyważone i harmonijne. W tym wypadku, też możemy postawić na okulary o dowolnym kształcie. Upewnijmy się tylko, że szkła nie są zbyt małe ani zbyt duże.

Wielkość twarzy

Jednak kontur naszej twarzy, to nie wszystko. Musimy też wziąć pod uwagę jej wielkość. Mając drobną buzię, powinniśmy unikać dużych, masywnych okularów. Oczywiście nasz styl życia, wada wzroku i osobiste preferencje, to równie ważne czynniki dotyczące zakupu. Okulary to często niemały wydatek, dlatego powinny być jak najbardziej spersonalizowane i dopasowane.

Teraz kiedy już wiemy jak dobrać okulary do kształtu twarzy, z pewnością uda nam się znaleźć parę, która będzie wyglądać harmonijnie i wydobędzie wszystkie nasze zalety. Wybór odpowiednich okularów jest niezbędny do tego, by każdy z nas czuł się pięknie i komfortowo. Przy tak dużej dostępności różnego rodzaju oprawek, znalezienie tych idealnych jest niesamowicie proste. Pamiętajmy, że jest to zakup, który posłuży nam przez kilka kolejnych lat, dlatego nie warto oszczędzać.

Redakcja elitelook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.