Tutaj jesteś

Eleganckie suknie na ślubną uroczystość

7 lutego 2020 Lifestyle

Ślub to prawdopodobnie jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej kobiety, ale również i każdego mężczyzny. Ważniejszymi momentami w życiu każdej pary mogą być już chyba tylko narodziny nowego potomstwa czy kupno swojego pierwszego własnego mieszkania czy domu.

Ślub jest bardzo głęboko zakorzeniony w polskiej kulturze. Długie, białe i eleganckie suknie ślubne, czarne i aksamitne fraki, piękne sukienki i garnitury gości weselnych, do tego wystrój dopasowany do siebie kolorami, zespół muzyczny grający ulubioną muzykę pary młodej, mnóstwo jedzenia, alkoholu, ciast i bliskich nam osób.

Ważna tradycja

Polski ślub różni się zdecydowanie od ślubów jakie możemy spotkać w kulturach bardziej zachodnich, takich jak Stany Zjednoczone w których na przykład na ślubach bardzo rzadko serwuje się alkohol, sam ślub nie zawsze jest prowadzony przez księdza, a także samo miejsce ślubu i wesela często jest inne – w Stanach Zjednoczonym popularnym motywem weselnym jest wesele organizowane na świeżym powietrzu, na przykład w ogromnym i zielonym ogrodzie. Coraz częściej spotkać można się tam również z weselami organizowanymi na przykład na plaży. Śluby we Francji czy Wielkiej Brytanii też różnią się w szczegółach od polskiego ślubu i wesela – przede wszystkim mają mniejszy rozmach. W krajach arabskich i azjatyckich w których dominują ekstremalnie różne kultury i obyczaje niż w Polsce i Europie, temat ślubu i małżeństwa wygląda zupełnie inaczej niż u nas.

Ubiór na ślub

Jak już wspominaliśmy ślub w Polsce ma ogromne znaczenie dla całej rodziny pary młodej, ale przede wszystkim dla nowo poślubionej pani i pana młodego. Dlatego też odpowiedni wystrój i rozmiary wesela są w Polsce aż tak ważne. Równie ważny jest też ubiór. Oczywiście bardzo rzadko zdarza się tak żeby goście weselni otrzymywali wytyczne co do tego jak mają się ubrać (głównie chodzi o kolory sukienek i garniturów), ale również i takie sytuacje w Polsce powoli mają miejsce.

Ważniejszy jest jednak ubiór pary młodej, a najbardziej panny młodej, której strój będzie w trakcie ślubu i wesela na prawdziwym świeczniku. W trakcie wyboru swojej sukni ślubnej trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich jest figura panny młodej. Wyróżniamy tu figurę jabłka, klepsydry, gruszki, kielicha i linijki, które są też często oznaczane literami. Drugą ważną rzeczą jest wybór odpowiedniego odcieniu sukni, która oczywiście powinna być najlepiej w kolorze białym lub kremowym. Trzecią sprawą o której powinniśmy widzieć, to makijaż jaki będziemy mieć na weselu – powinien on pasować do sukni ślubnej, a suknia ślubna do niego.

jak pozbyć się moli

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czyszczenie biżuterii