Tutaj jesteś

Na którym palcu pierścionek zaręczynowy?

25 października 2022 Moda na którym palcu pierścionek zaręczynowy

Nie każdy wie o tym, że magia zaręczyn tkwi w szczegółach. Wręczany na obietnicę małżeństwa pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości, a ponadto głębokiego uczucia. Jest to również symbol wierności, a także przywiązania. Warto dowiedzieć się, na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy
  • na którym palcu powinna być obrączkę
  • na którym palcu nos się sygnet

Zobacz także: Czyszczenie biżuterii złotej i srebrnej

Na którym palcu pierścionek zaręczynowy?

Mężczyzna zakłada swojej drugiej połówce pierścionek zaręczynowy, który jest przypieczętowaniem złożonej deklaracji. Okazuje się, że przesłanie, jakie niesie ze sobą, jest wyjątkowe, a ponadto jedyne w swoim rodzaju. Trzeba wiedzieć o tym, że żadna inna biżuteria nie ma tak pięknej symboliki, jak właśnie pierścionek zaręczynowy. Sporo osób zamierza się oświadczyć, jednakże nie wiedzą, na który palec powinien zostać założony pierścionek zaręczynowy. W sklepach jubilerskich można zakupić przepiękną biżuterię. Dostępne są również pierścionki zaręczynowe. Można je zakupić w różnych cenach.

Warto wiedzieć, że tradycja wręczania tej wyjątkowej biżuterii pokazuje, iż znaczenie ma nie tylko to, na którą rękę zakłada się pierścionek zaręczynowy, ale również to, na jakim palcu trzeba go nosić. Istotne jest to, że wybór ręki nie jest tak oczywisty, ponieważ w różnych zakątkach świata panują różne zwyczaje, jednakże pierścionek zaręczynowy zawsze powinien być noszony na palcu serdecznym. Mowa tutaj o tym, który położony jest najbliżej małego palca. Sporo osób nie wie, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy. W praktyce nie ma sztywnej reguły. Warto jednak wiedzieć, że pierścionek zaręczynowy ma przygotować miejsce dla obrączki, dlatego w zależności od panującej w konkretnym kraju zwyczajów, może być noszone na prawej bądź lewej dłoni. Okazuje się jednak, że w wielu krajach pierścionek zaręczynowy noszone jest na lewej ręce. Warto wiedzieć, że w Polsce zwyczaj ten jest zupełnie odwrotny, co ma pewne uzasadnienie w historii, o czym mało kto wie.

na którym palcu pierścionek zaręczynowy

Obrączka na którym palcu?

Nie każdy wie o tym, jak nosić sygnet. Trzeba wiedzieć, że zgodnie z tradycją panującą w naszym kraju sygnet męski powinien być noszony na serdecznym palcu lewej ręki. Jednakże nie w każdym zakątku świata tak samo się go nosi. Co istotne, na przykład w tradycji anglosaskiej sygnet zakładany jest na mały palec prawej dłoni. Warto wiedzieć, że obecnie pod tym względem panuje spora dowolność. Dlatego każdy człowiek zakłada sygnet w taki sposób, który jest dla niego optymalny. Z tego powodu obecne wszystkie palce są dozwolone.

Na którym palcu nosi się sygnet?

Trzeba wiedzieć o tym, że pomimo sporej swobody oraz dowolności tego, na którym palcu nosić sygnet, to każdy palec może być odczytany w sposób symboliczny. Co ciekawe, mały palec symbolizuje indywidualizm, serdeczny natomiast siłę charakteru. Jeśli mowa o palcu środowym, symbolizuje on przywództwo, a kciuk bogactwo. Sygnety od wielu wieków są chętnie noszone przez mężczyzn. Jest to piękna biżuteria. Sygnety dla mężczyzn można zakupić w wielu jubilerach na terenie całego kraju. Można je też zamówić przez internet.

Zobacz także: Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Koszule damskie i T-shirty