Pomysły na aranżacje balkonu

Aranżacja balkonu nie jest prostym sposobem szczególnie, gdy nasz balkon jest wąski i nie ustawny. Jednak obecnie dostępne produkty, pozwolą nam stworzyć zaskakujące miejsce do letniego spędzania czasu.

Balkon i taras

Przedstawiam pomysły na aranżacje balkonu, tego wąskiego jak również tarasu.
W pierwszym jak i drugim przypadku należy odpowiednio zmierzyć balkon, aby móc dobrać odpowiednie meble. Przy wąskich i długich balkonach dobrze sprawdzą się niewielkie rogówki, czy też leżanki, które ustawione pionowo dadzą możliwość wylegiwania się w słońcu. Całość można udekorować dwoma tujami, które są bardzo odporne na różne temperatury.
Jeśli nie posiadamy kafelków czy paneli tarasowych, zawsze możemy zakupić sztuczną trawę, która nada naszemu balkonowi uroku. Koniecznie do tego wszystkiego przyda się nieduży stolik, czy szklana ława wykonana z ratanu. Meble balkonowe wykonane z tego materiału są bardzo odporne na słońce czy deszcz, oraz stosunkowo niedrogie. Skoro mamy już zrobioną podłogę oraz zakupiliśmy meble to świetnym dodatkiem może okazać się zamocowanie oświetlenia. Oczywiście i tutaj pomysłów jest wiele, od kolorowych lampek poprzez lampiony czy świece.

Eksperyment na balkonie

Kolejny pomysł jest związany z balkonem w kształcie tarasu, czyli nieco krótszym od poprzedniego jednak sporo szerszym. I w tym przypadku możemy troszkę bardziej poeksperymentować. Na tarasie zmieści nam się niewielki zestaw mebli balkonowych, w skład którego mogą wchodzić np: podwójna kanapa, dwa krzesła i stolik do tego zostanie nam miejsce na rozłożenie suszarki na ubrania oraz na udekorowanie całości kwiatami w stojących donicach. Oczywiście liczba krzeseł oraz dodatków zależy od możliwości oraz wymiaru tarasu.
Jednak do mniej popularnych pomysłów aranżacji balkonu możemy zaliczyć huśtawki i te stojące oraz te przykręcane do jego sufitu, są dobrym pomysłem jednak w przypadku wąskich balkonów możemy jedynie sobie w nich posiedzieć. Fajnym natomiast pomysłem jest w przypadku, gdy nie lubimy wygrzewać się na balkonie, zrobienie składziku (drewnianych szafek), które mogą posłużyć nam przez cały rok. Następnym fajnym pomysłem jest zrobienie ogródka warzywnego, szczególnie dla osób marzących o domku wolnostojącym.
Każdy balkon da się odpowiednio urządzić, trzeba tylko wiedzieć czego tak naprawdę potrzebujemy. Osoby lubiące się wylegiwać z pewnością wybiorą kanapę inni zaś zadowolą się fotelami oraz stolikiem. Rodziny z dziećmi czasami, aby je zadowolić kupują basen, który rozkładają w sezonie letnim dla swoich pociech, jednak jest to pomysł dla osób mieszkających na parterze.

Redakcja elitelook.pl