Dom
Tutaj jesteś

Jak osłonić taras od wiatru oraz sąsiadów?

24 października 2022 Dom jak osłonić taras

Bardzo ważną kwestią w przypadku aranżacji tarasu jest jego odpowiednie osłonięcie od sąsiadów oraz wiatru. Nawet jeśli nasi sąsiedzi na co dzień są życzliwi i żyjemy z nimi w przyjacielskich relacjach, warto zadbać o to, aby zapewnić sobie prywatność i intymność podczas przebywania na tarasie. Jak osłonić taras oraz w jaki sposób go zaaranżować, aby prezentował się pięknie? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • po co nam taras
  • jak obsadzić taras roślinami
  • jak osłonić taras przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów
  • co ochroni taras przed mocnym wiatrem

Zobacz także: Pomysły na aranżacje balkonu

Po co nam taras?

Taras pełni szczególne miejsce w domu. Jest to strefa przeznaczona do relaksu oraz odpoczynku. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na zrobienie tarasu w swoim domu, ponieważ aby to zrobić musimy mieć dużo wolnej przestrzeni. Niemniej jednak, właściciele domów o dużym metrażu bardzo często decydują się na zbudowanie tarasu w swoim ogrodzie. W sezonie letnim jest to miejsce, w którym można spędzić czas ze swoimi znajomymi, przeczytać książkę lub wypić kawę. Można powiedzieć, że taras stanowi swego rodzaju przedłużenie salonu. Nic więc dziwnego, że posiadacze tarasów przykładają bardzo dużą uwagę do wyglądu tego miejsca i zastanawiają się co na taras kupić, aby spełniał dobrze swoją rolę.

Jak obsadzić taras roślinami, aby zapewnić sobie prywatność?

Jeśli planujemy osłonić taras przed wzrokiem sąsiadów oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a nie chcemy ograniczać przestrzeni zabudową oraz markizami, bardzo dobrym sposobem może okazać się obsadzenie tarasu roślinami. Takie rozwiązanie niesie ze sobą dodatkowe korzyści w postaci poprawy estetyki tarasu. Wysokie rośliny w dużych, ceramicznych wazonach potrafią wyglądać bardzo ciekawie, a przy okazji skutecznie odgradzają taras od otoczenia.
Jak obsadzić taras roślinami? Wybierając rośliny na taras, warto zdecydować się na odmiany, które szybko rosną i dają się w łatwy sposób formować. Do takich roślin można zaliczyć jałowiec pospolity, miskant chiński lub choinkę kanadyjską. Można również zastosować klasyczne rozwiązanie w postaci żywopłotu, jednak jest to dość kosztowne, a sam żywopłot wymaga częstej pielęgnacji.

Jak osłonić taras?

Wielu właścicieli tarasów zastanawia się, co na taras warto zakupić, aby osłonić go przed wzrokiem sąsiadów oraz wiatrem. Oprócz wspomnianych wyżej roślin dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju markizy oraz zabudowy. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się panele ogrodzeniowe, maty osłonowe, lub markizy boczne. Szczególnie popularnym rozwiązaniem są wspominane wyżej markizy. Koszt ich montażu jest dość wysoki, jednak jest to rozwiązanie zdecydowanie najwygodniejsze. Markizy można w dowolnym momencie rozsunąć lub zsunąć. Wszystkie wymienione wyżej rozwiązania potrafią stanowić ciekawą dekorację naszego tarasu, jeśli zostaną dostosowane do panującego tam stylu.

co na taras

Inne metody osłonięcia tarasu

Bardzo popularnym rozwiązaniem są również pergole. Jest to niezwykle estetyczna osłona tarasu, która potrafi uchronić nas przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Zapewni też cień w bardzo słoneczne dni. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również parasol ogrodowy lub pawilon ogrodowy, który stanowi nieco bardziej skomplikowaną i złożoną zabudowę.

Zobacz także: Wiosna w domu – wiosenne dodatki do domu

jak pozbyć się moli

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić małe mieszkanie