Trendy w modzie na wiosnę 2020. Modne kolory

Futurystyczne wizje staną się wkrótce rzeczywistością – bowiem trendy na wiosnę 2020 zaskakiwać nas będzie awangardowymi wzorami i odważnymi kolorami ubrań.

Jakie kroje i barwy będą zatem najmodniejsze tego sezonu?

1. W świecie dżungli – liście, pnącza i inna roślinność, pochodząca z tropików, stanie się numerem jeden w kobiecych i męskich kreacjach. Modne będą nie tylko podstawowe części garderoby, kojarzące się z egzotycznym stylem, ale także wszelkie dodatki do ogólnego image’u.

2. Powrót do przeszłości – wiosna 2020 w świecie mody zaskoczy nas także powrotem do poprzednich dekad. Oczywiście nie będzie to dokładne skopiowanie minionych stylów, niemniej jednak, projektanci mody zafascynowali się niektórymi elementami ubrań i postanowili je przywrócić w nieco ulepszonej wersji w roku 2020. Czego możemy się spodziewać? Będą to:
– nadruki tapet z lat 60 i 70,
– kwiaty w stylu Marimekko,
– ornamenty, które uwielbiała kultowa Janis Joplin.

3. Kropki i groszki – czyli wielki powrót ulubionego wzoru Paryżanek. Na wiosnę 2020 zagości on na zwiewnych, wiosennych sukienkach i bluzeczkach damskich.

Z kolei, jeśli chodzi o najmodniejsze kolory wiosny 2020, będą to:

– wszystkie jaskrawe kolory, które przypominają szkolne mazaki do podkreślania notatek. Tak więc królować będą neony: seledynowy, pomarańczowy, jaskrawy żółty czy też amarantowy. Innymi słowy, projektanci mody postawili na odważne kolory, obok których nie da się przejść obojętnie. Dzięki temu osoby, które, zgodnie ze wzorami mody, zakupią sobie ubranie w takim kolorze, na pewno nie pozostaną niezauważone! Warto wiedzieć, że jaskrawe kolory będzie można spotkać praktycznie w każdej części garderoby – fluorescencyjne ramiączka od sukienek, marszczone spódniczki, nietypowe rajstopy czy też kolorowe elementy na damskich torebkach.
– tabula rasa (czysta kartka) – oprócz bardzo odważnych barw, popularna będzie również biel w każdej odmianie – zarówno ta śnieżnobiała, jaki i w kolorze kości słoniowej czy chaomis, czyli masy perłowej. Hitem wiosny 2020 będą specjalnie wybielane sukienki, które oczarują niejednego mężczyznę. Ciekawym zestawieniem może okazać się połączenie ulubionego odcienia bieli z jakąś odważną, awangardową barwą.
– miętowy – popularny będzie również kolor neo mint, który to symbolizuje połączenie natury z technologią oraz harmonizację nauki z przyrodą. Kolor ten ma świeży, naturalny ton, zatem bardzo często będzie się pojawiał w motywach roślinnych.

Wiosenne trendy 2020 ma za zadanie uświadomić nas, że modą można się bawić, łącząc wzory i kolory.

Redakcja elitelook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.