Dom
Tutaj jesteś

Jak wyczyścić kanapę — sprawdzone sposoby

22 października 2022 Dom czym wyprać kanapę

Czyszczenie kanapy może okazać się dość sporym wyzwaniem. Podczas odświeżania tapicerowanych mebli koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kwestie takie jak rodzaj obicia czy stopień zabrudzenia kanapy. Jak skutecznie wyczyścić kanapę, aby jej nie uszkodzić?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są domowe sposoby na wyczyszczenie kanapy
  • jak wyczyścić kanapę, aby jej nie uszkodzić
  • czym wyprać kanapę, aby pozbyć się zabrudzeń

Zobacz także: Wietrzenie szafy — porządki w szafie

Domowe sposoby na wyczyszczenie kanapy

Osoby zastanawiające się nad tym, jak wyczyścić kanapę mogą skorzystać między innymi z domowych sposobów wywabiania plam. Przed przystąpieniem do czyszczenia tapicerki kanapy warto dokładnie określić poziom zabrudzeń. Poza tym sposób czyszczenia powinien zostać dopasowany również do rodzaju materiału, z którego zostało wykonane obicie mebla.

W przypadku trudnych do usunięcia plam takich jak zabrudzenia z czerwonego wina doskonale sprawdzi się między innymi soda oczyszczona. Sodę należy nanieść na plamę, a po upływie kilku godzin wystarczy przemyć zabrudzenie wilgotną szmatką. W walce z uciążliwymi plamami doskonale sprawdzi się także kwasek cytrynowy. Mieszanka kwasku cytrynowego i wody okaże się skutecznym i prostym sposobem odświeżenia zabrudzonej tapicerki. Warto pamiętać o tym, że w przypadku kwasku cytrynowego koniecznym okaże się wykonanie testu na niewielkiej powierzchni kanapy. Przeprowadzenie szybkiej próby w niewidocznym miejscu uchroni przed zniszczeniem powierzchni mebla.

Jak wyczyścić kanapę? Mąka ziemniaczana

Kolejnym sprawdzonym sposobem na wyczyszczenie kanapy okaże się zastosowanie mąki ziemniaczanej. Mąka ziemniaczana pomoże w skutecznym wywabieniu plam, sprawdzając się w szczególności w przypadku uciążliwych, tłustych zabrudzeń.

Warto pamiętać o tym, że czyszczenie tapicerki przy pomocy mąki ziemniaczanej jest niezwykle proste. Aby pozbyć się plam, wystarczy potrzeć tkaninę odrobinę mąki, a po odczekaniu kilku minut przetrzeć wszystko delikatnie zwilżoną szmatką.

Czym wyprać kanapę — specjalistyczne detergenty

Osoby, którym zależy na szybkim i skutecznym pozbyciu się plam, mogą skorzystać ze specjalistycznych produktów przeznaczonych do czyszczenia tapicerek. Na rynku istnieje szereg rozmaitych specyfików pozwalających na trwałe wyeliminowanie zabrudzeń. Wśród najczęściej spotykanych produktów można spotkać różnego rodzaju żele oraz proszki czyszczące.

jak wyczyścić kanapę

Wybierając specyfik do czyszczenia kanapy, koniecznie należy zapoznać się z właściwościami poszczególnych produktów, pamiętając o tym, że źle dopasowane substancje mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń tapicerki. Nie można zapominać o tym, że producenci produktów do czyszczenia kanap oferują swoim klientom między innymi specyfiki przeznaczone do czyszczenia weluru, bawełny czy skóry.

Firma czyszcząca — skuteczny sposób na czystą kanapę

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej sprawdzi się w przypadku osób, które nie wiedzą, jak zabrać się za odświeżanie kanapy. Profesjonalny serwis czyszczący zagwarantuje nie tylko usunięcie plam, ale pomoże także w pozbyciu się nagromadzonych zarazków.

Warto pamiętać o tym, że specjalistyczny sprzęt oraz środki wykorzystywane przez firmy czyszczące są jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie świeżości i nienagannego wyglądu kanapy.

Zobacz także: Jak pozbyć się moli spożywczych i odzieżowych?

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić małe mieszkanie