Weselne zasady – co zrobić by nie popełnić modowego faux pax

Wesele to bardzo ważny dzień – nie tylko dla państwa młodych, ale również dla gości. Nikt nie chce przecież popełnić faux pax i ośmieszyć się przed najbliższymi. Na szczęście istnieją pewne zasady na weselu, których przestrzeganie uchroni Cię przed nietaktem. Sprawdź jakie!

Po pierwsze: odpowiedni strój

Choć mówi się, że nie szata zdobi człowieka, idąc na wesele chcemy wyglądać jak najlepiej. Szczególnie jeśli to wesele kogoś z naszych bliskich. Zasady na weselu w kwestii ubioru są dość proste, choć niekiedy i one mogą przyprawić nas o zawrót głowy. Najczęściej popełnianym przez kobiety błędem jest zakładanie białej sukienki. Pamiętaj, w tym magicznym dniu, biała sukienka zarezerwowana jest dla panny młodej. To bardzo ważne! To właśnie ona ma być w centrum i wyróżniać się swoim strojem. Nie próbuj jej przysłonić. oczywiście absolutnie nie chodzi o to aby wyglądać gorzej! Masz jednak do wyboru całą gamę kolorystyczną i akurat biel powinnaś zostawić sobie na inny dzień.

Po drugie: makijaż

Zasady na weselu nie mówią jasno jaki makijaż powinno się nałożyć w tym dniu. Zdecydowanie najważniejszą zasadą jest tu dopasowanie makijażu do sukienki i fryzury. Tylko w momencie gdy będzie to tworzyć idealnie skomponowaną całość, będziesz wyglądać i czuć się dobrze. W tym sezonie zdecydowanie panuje moda na naturalność. I bynajmniej nie chodzi o to, aby przyjść na wesele bez makijażu. Delikatne, klasyczne podkreślenie makijażu to świetny wybór, pamiętaj jednak aby we wszystkim zachować umiar. Tona makijażu, która w połowie wesela zacznie spływać z Ciebie pod wpływem tańca zdecydowanie nie wygląda dobrze.

Po trzecie: zachowaj klasę

Wygląd to jedno, ale również ważną sprawą jest zachowanie gości weselnych. Szczególnie po paru kieliszkach, gdy atmosfera robi się już nieco luźniejsza. Najważniejsze zasady na weselu to nie wydawanie osądów w stosunku do Państwa młodych. W tym szczególnym dla nich dniu postaraj się powstrzymać od negatywnych komentarzy – nawet jeśli posiadasz z goła odmienne zdanie na dany temat i swoje wesele zrobiłabyś inaczej. Postaraj się zadbać o dobrą, pozytywną atmosferę.

Po czwarte: uśmiech największą ozdobą kobiety

Oczywiście nie istnieją sztywne zasady na weselu, które mówią, że właśnie tego dnia musisz tryskać optymizmem. Każdy może mieć czasem gorszy dzień! Postaraj się jednak (w miarę możliwości) o dobry sen i relaks przed tym ważnym wydarzeniem. Może odprężająca kąpiel pomoże Ci poczuć się lepiej? Pamiętaj, że uśmiech łagodzi obyczaje, a Twój optymizm może pomóc rozładować atmosferę – nawet jeśli pomimo moich rad, popełnisz w tym dniu jakieś faux pax i złamiesz panujące zasady na weselu!

Redakcja elitelook.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *