Tutaj jesteś

Jaka fryzura do okrągłej twarzy najlepsza?

25 października 2022 Uroda jak dobrać fryzurę do twarzy

Wiele osób zastanawia się, jak dobrać fryzurę do twarzy, aby podkreślała nasze atuty i chowała to, co chcemy ukryć. Istnieją sprawdzone porady na to. Dzięki nim można bardzo pięknie wyglądać. Warto wiedzieć, jaka fryzura do okrągłej twarzy jest najlepszym wyborem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaka fryzura do okrągłej twarzy sprawdzi się najlepiej
  • jakie fryzury pozwolą na zakrycie naszych niedoskonałości

Zobacz także: Jak szybko zapuścić włosy? Zasady w pielęgnacji

Okrągła twarz

Wiele osób szuka idealnej fryzury dla siebie, lecz nie wiadomo, w której można poczuć się najkorzystniej. Okazuje się, że dobór uczesania najlepiej uzależnić od swojego kształtu twarzy. Warto poznać najpopularniejsze kształty twarzy. Dobrze też dowiedzieć się, jak rozpoznać okrągłą buzię. Na samym początku należy powiedzieć, że można wyróżnić sześć kształtów twarzy. Nie oznacza to jednak, iż konkretne twarz musi pasować tylko do jednego z nich. Nierzadko jest przeciwnie, ponieważ bardzo dużo kobiet odnajduje cechy swojej twarzy w różnych typach, co może nieco utrudnić stosowanie się do wskazówek, które dotyczą doboru makijażu, biżuterii, fryzury bądź innych dodatków. Przeważnie można jednak odnaleźć parę dominujących cech, na podstawie których możliwe jest określenie posiadanego kształtu twarzy. Co istotne, podstawowym kształtem twarzy jest okrągła, owalna, w kształcie serca, kwadratowa, prostokątna, a także w kształcie gruszki bądź trapezu.

Modna fryzura

Nie każdy wie o tym, czym charakteryzuje się każdy kształt twarzy. Jeśli mowa o twarzy okrągłej, typowe dla niej są pełne policzki, brak zarysowanych kości policzkowych, a także szczęka bez wyraźnych kantów. W przypadku okrągłej twarzy warto postawić na fale i loki. Okazuje się, że opadające lekko na twarz kosmyki naturalnie przysłonią jej najszerszą część, a dodatkowo zamaskują kształt buzi. Jeżeli celem jest podkreślenie swoich loków bądź fal, warto zastosować do modelowania pianki do włosów kręconych. To ona zdyscyplinuje kosmyki, a dodatkowo nada im elastyczności. Oprócz tego zapewni długotrwałe utrwalenie fryzury, co jest bardzo pożądane w obecnych czasach.

jaka fryzura do okrągłej twarzy

Zamaskowanie niedoskonałości

Bardzo dużo ludzi z okrągłą twarzą nie przepada swojego kształtu. Na szczęście istnieją fryzury, które pomogą ją zamaskować. Przede wszystkim są one wyszczuplające. Najlepiej postawić na asymetryczne uczesanie, w którym przeważa dynamiczna, ukośna linia. Trzeba też wiedzieć o tym, że subtelny efekt optycznego wyszczuplenia jest możliwy do osiągnięcia również wtedy, kiedy postawi się na delikatniejsze poszarpanie włosów okalających twarz. W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na taki sposób. Jest on świetny w celu ukrycia mankamentów okrągłej twarzy. Innym bardzo ciekawym sposobem na zamaskowanie wszelkich niedoskonałości w przypadku takiego kształtu buzi jest long bob. Mowa tutaj o dłuższej wersji boba, który pięknie wysmukla rysy. Dobrze też pamiętać o paru stylizacyjnych trikach, które wizualnie wyszczuplają buzię. Przede wszystkim trzeba pozostawić parę pasemek włosów przed uszami, co zdecydowanie pozwoli ukryć krągłość twarzy. Dodatkowo jest to świetny sposób na nadawanie objętości fryzurze zawsze na czubku głowy. Warto również udać się do fryzjera, który z pewnością stworzy najlepszą fryzurę.

Zobacz także: Podstawowe błędy w pielęgnacji włosów

jak pozbyć się moli

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

szczotki do włosów