Tutaj jesteś

Polskie wesele – odpowiedni ubiór

30 stycznia 2020 Lifestyle

W życiu każdej kobiety i każdego mężczyzny, a przynajmniej w przypadku zdecydowanej większości osób, musi nadejść taki moment kiedy bierze się ślub, a razem z nim organizuje wesele. W polskiej kulturze wesele odgrywa bardzo ważną rolę i jest jednym z ważniejszych elementów polskiej tradycji.

Kosztowna impreza

Polskie wesele jest zawsze duże, huczne, pełne jedzenia i alkoholu, do tego często jest ono robione w myśl zasady „postaw się”, czyli wydawania na wesele większej sumy pieniędzy niż w rzeczywistości się ma. Wiele wesel jest finansowanych w całości przez rodziców pana i pani młodej – jest to jednocześnie najczęściej ostatni duży wydatek rodziców na swoje dzieci i symbol, że są oni już w stu procentach samodzielni i nie mogą więcej liczyć na finansową pomoc ze strony rodziców. Często też niestety wesela są finansowane w całości przez parę młodą. Nierzadko żeby zorganizować tak duże wesele dla stu osób potrzeba dwudziestu, a czasem nawet trzydziestu tysięcy złotych. Dlatego niektóre osoby decydują się wówczas na wzięcie kredytu na organizację wesela, które potem po ślubie wspólnie spłacają przez kolejne kilka lat.

Oczywiście nie trzeba wychodzić za mąż i nie trzeba się żenić żeby pójść na wesele. Jeżeli jesteśmy rodziną panny młodej albo ich dobrymi znajomymi, to z dużą pewnością zostaniemy na taki ślub i wesele zaproszenie. Przygotowanie odpowiedniego prezentu na takie wesele to również bardzo ważny element polskiej tradycji i kultury weselnej. Przyjęło się, że parze młodej na weselu daje się pieniądze – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Pieniądze te przeznaczane są potem na spłatę wesela, a w przypadku gdy wesele finansują rodzice – na meble do swojego pierwszego wspólnego mieszkania czy też na własny samochód.

Odpowiedni ubiór

Drugą ważną sprawą o której trzeba pamiętać wybierając się na wesele, jest odpowiedni ubiór. Mężczyźni mają łatwiej – dobór odpowiedniego garnituru to kwestia wyjścia na miasto i znalezienia sklepu z garniturami w którym pracuje kompetentna obsługa. Kobiety mają nieco ciężej i znalezienie odpowiedniej sukienki na wesele czasem graniczy z cudem.

Czym powinna charakteryzować się dobrze dobrana sukienka na wesele? Przede wszystkim musi być dopasowana do naszego kształtu sylwetki i jej rozmiaru. Musi mieć też odpowiedni kolor, który będzie pasował do rodzaju uroczystości jakim jest wesele. Nie może być za długa, ale również i za krótka. Musi też być dostosowana do pory roku w której organizowane będzie wesele, a także miejsca gdzie wesele się odbędzie – w końcu coraz powszechniejsze są śluby i wesela organizowane na świeżym powietrzu.

jak pozbyć się moli

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czyszczenie biżuterii