Dom
Tutaj jesteś

Jak oszczędzać na opłatach za prąd?

16 stycznia 2020 Dom


Przy galopujących podwyżkach opłat za energię elektryczną warto zastanowić się nad zamontowaniem w domu paneli fotowoltaicznych.

Własna elektrownia

Posiadanie własnej elektrowni na dachu to niewątpliwie wielka zaleta i dobre sposoby na oszczędzanie pieniędzy w domowym budżecie, a także realne korzyści dla środowiska.
Panele fotowoltaiczne w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych umożliwiają wytworzenie prądu, który można wykorzystać do zasilenia sprzętu znajdującego się w domu. Fotowoltaika to jedno ze źródeł energii odnawialnej. Decydując się na montaż paneli należy dodać, że to obecnie najlepszy sposób pozyskiwania energii dla domu.

Zalety paneli można mnożyć…

1. Zielona energia jest całkowicie ekologiczna. Do jej wytworzenia niezbędne są promienie słoneczne, które przetwarzane są na czystą energię. Dzięki zastosowaniu fotowoltaiki dbamy o środowisko i powietrze, tak zanieczyszczone i brudne od tradycyjnych sposobów ogrzewania domu.
2. Fotowoltaika to oszczędności. Po zamontowaniu paneli jesteśmy samowystarczalni. Dodatkowo nadmiar energii można przechowywać u odbiorcy lub sprzedać na zasadach określonych w umowie. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ten sposób wytwarzania energii.
3. System jest całkowicie bezobsługowy. Nasz wkład kończy się na zamontowaniu paneli. System może być obsługiwany za pomocą komputera czy telefonu.
4. Niezależność energetyczna to gwarancja darmowej energii przez 25 – 30 lat. Przy obecnych podwyżkach to niewątpliwa zaleta.
5. Uniwersalne rozwiązanie pozwala na zamontowanie paneli praktycznie w każdych warunkach. Wszędzie tam, gdzie docierają promienie słoneczne, fotowoltaika sprawdzi się w każdych warunkach. W przeciwieństwie do tak popularnych jeszcze kilka lat temu kolektorów słonecznych są odporne na działanie czynników atmosferycznych.
6. Dofinansowanie związane z wprowadzeniem programu „Mój prąd” pozwala uzyskać dodatkowe fundusze na zakup lub montaż paneli. Jak wskazują statystyki, program rozwija się w galopującym tempie i z miesiąca na miesiąc przybywa wniosków na dofinansowanie inwestycji.
Fotowoltaika daje realne korzyści dla domu czy firmy. Darmowy prąd, możliwość dodatkowego zarobku na odsprzedaży nadmiaru energii przy ekologiczny charakter instalacji to walory instalacji. Należy dodać, że montaż systemu najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Tylko w takim przypadku istnieje możliwość skorzystania z rządowych funduszy przeznaczonych na ten cel. Ponadto prawidłowy montaż daje gwarancje prawidłowego funkcjonowania instalacji przez 25 – 30 lat.

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jak urządzić małe mieszkanie