Jak łączyć różne style w modzie?

0
106

W obecnych czasach to właśnie poprzez ubiór często wyrażamy samych siebie. Jeżeli więc uważasz, że jesteś osobą silną, niezależną i odważną, najprawdopodobniej nie stronisz od ekstrawaganckich stylizacji, w których nawet najdrobniejszy element potrafi wzbudzić kontrowersje. Gorzej, jeśli należysz do tych nieśmiałych, którzy raczej nie lubią wychodzić przez szereg. W głębi duży chciałabyś to zrobić, ale boisz się odważyć, bo nie masz pojęcia, jak łączyć różne style. Tak naprawdę jednak nie potrzebujesz do tego ani specjalnej wiedzy, ani niesamowitych ciuchów. Musisz tylko odrobinę zmienić swój światopogląd. Przestań traktować modę ze śmiertelną powagą i zacznij się nią bawić – w końcu ubrania to tylko ubrania.

Na pewno będzie to jednak dla ciebie trudne

Skoro do tej pory starałaś się nie wychylać z tłumu i nosiłaś zupełnie standardowe stylizacje, tworząc je z dżinsów, koszulek i sportowych butów, jeżeli teraz pojawisz się w pracy w ognistoczerwonej sukience i żółtych pantoflach, na pewno wywołasz jakąś reakcję wśród współpracowników. A niekoniecznie tobie samej będzie to odpowiadać. Osoby nieśmiałe raczej nie lubią być w centrum uwagi, dlatego możesz po prostu stopniowo wprowadzać zmiany do swojego wyglądu. Zacznij od dodatków. Zanim spróbujesz łączyć ze sobą ubrania o różnych stylach, postaw na uzupełnianie stylizacji małymi akcentami. Oczywiście w tym celu musisz najpierw wybrać się do galerii handlowej i pozostawić w niej trochę pieniędzy. Pozwól sobie ten jeden raz zaszaleć i wybierz skrajnie różne akcesoria – ogromną biżuterię, kolorowe paski, skórzane torby, apaszki i broszki. Następnie każdego dnia uzupełnij strój przynajmniej jednym wyrazistym akcentem. Patrz, jak zgrywają się ze sobą odmienne style i ucz się na własnych błędach.

Wszystko przyjdzie z czasem

Z czasem zupełnie podświadomie sama zaczniesz coraz bardziej kombinować. Nauczysz się, jak łączyć różne style, dlatego też zgranie lekkiej kreacji z ciężkimi i masywnymi butami przestanie być dla ciebie czymś niemożliwym. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. A gdy już zaczniesz w taki sposób bawić się ubiorem i swoim wyglądem, na pewno poczujesz się lepiej, bo w końcu zrobisz to, na co od dawna miałaś ochotę.

Nikt nie każe ci jednak strzelać tutaj w ciemno, jeżeli do tej pory miałaś znikome pojęcie o modzie. W takim wypadku zawsze możesz zainspirować się ubiorem osób, które się na tym znają. Szukaj ciekawych profili w mediach społecznościowych i obserwuj te kobiety, które podziwiasz za ich prezencję. Z czasem na pewno uda ci się wyrobić własny indywidualny styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here