Tutaj jesteś

Jak dobierać biustonosz – samodzielnie lub z pomocą

2 stycznia 2020 Lifestyle


Niewłaściwie dobrany biustonosz może być źródłem dużego dyskomfortu. Bielizna, którą nosimy codziennie, by podtrzymać stosunkowo wrażliwą część ciała, powinna być wygodna i dostosowana pod względem rozmiaru oraz materiału. Nie zawsze wiemy, jak dobierać biustonosz, i kupujemy model pierwszy z rzędu, który okazuje się później zbyt mały lub twardy. Na szczęście w kilku prostych krokach można sprawdzić, czy stanik do nas pasuje, a w przypadku wątpliwości skorzystać z usług brafitterki.

Przede wszystkim należy znać swój optymalny rozmiar biustonosza

Nie wystarczy oznaczenie miseczki – równie ważny jest obwód klatki piersiowej. Przy pomocy centymetra krawieckiego mierzymy obwód pod biustem oraz obwód klatki piersiowej w najszerszym punkcie biustu. Od drugiego wyniku odejmujemy pierwszy – w ten sposób otrzymujemy rozmiar miseczki. Miseczka A oznacza 9,5-11 cm różnicy między wynikami pomiarów, miseczka B – 12-14 cm i tak dalej. Różne tabele rozmiarów mogą pokazywać różne wartości, dlatego miseczka biustonosza jednej marki może się delikatnie różnić od miseczki stanika kupionego w innym sklepie. W każdym razie, pomiar obwodu pod biustem powinien odbyć się na wydechu, a centymetr powinien ciasno przylegać do skóry. Jeśli nasz obwód klatki piersiowej pod biustem wynosi np. 72 cm, zaokrąglamy go w dół i wybieramy rozmiar 70A, 70B i tak dalej.

Może się zdarzyć, że konkretny model biustonosza jest dobry pod względem miseczki, lecz zbyt ciasny lub zbyt luźny w obwodzie. W przypadku ciasnego stanika zwiększamy rozmiar w obwodzie, a zmniejszamy miseczkę, np. z D na C. Oznacza to, że zbyt ciasny biustonosz w rozmiarze 75B możemy zastąpić stanikiem w rozmiarze 80A. Dla zbyt luźnego stanika 80C odpowiednikiem będzie 75D. W ten sposób rozmiar miseczki pozostanie właściwy, a całkowita wielkość biustonosza będzie lepiej dopasowana do naszego ciała.

Jak dobierać biustonosz pod kątem struktury?

Na rynku dostępne są między innymi biustonosze usztywniane, półusztywniane i miękkie. Każdy z nich ma inne zalety – warto przymierzyć różne modele, by przekonać się, który jest najwygodniejszy. Biustonosz usztywniany z wkładką może optycznie powiększyć piersi, zaś biustonosz miękki będzie dyskretny i mniej wyczuwalny. Podparcie piersi będzie podobne – nie musimy się obawiać, że miękki stanik nie utrzyma biustu. Różnica dotyczy wyłącznie osobistych poziomów komfortu oraz celu, jaki chcemy osiągnąć.

Jeśli dobór biustonosza sprawia nam problemy, warto poprosić o poradę brafitterkę – profesjonalistkę, która wprawnym okiem oceni nasz rozmiar i przybliży nam ofertę różnych biustonoszy.

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

czyszczenie biżuterii