Tutaj jesteś

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

24 października 2022 Moda jak dobrać rozmiar pierścionka

Kobiety, które kupują pierścionek dla siebie, mają możliwość przymierzenia go przed zakupem. Mogą wtedy sprawdzić, czy biżuteria będzie miał odpowiednie wymiary. Niestety, zakup pierścionka staje się nieco utrudniony w sytuacji, gdy trzeba dokonać zakupu bez obecności osoby, dla której pierścionek ma być przeznaczony. Z takim problemem często borykają się mężczyźni, którzy planują zakupić pierścionek zaręczynowy. W takiej sytuacji, jak dobrać rozmiar pierścionka, aby był idealny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak dobrać rozmiar pierścionka
  • jakie są metody dobierania obrączek
  • ile kosztuje zmniejszenie pierścionka

Zobacz także: Bransoletki z grawerem, czyli pomysł na przemyślany upominek

Jak dobrać rozmiar pierścionka lub obrączki?

Wielu mężczyzn, którzy stają przed zadaniem kupienia pierścionka lub obrączki zastanawia się, jaki rozmiar pierścionka będzie odpowiedni. Tak naprawdę, zakup pierścionka bez wcześniejszego przymierzenia go jest sprawą niezwykle skomplikowaną. Istnieje jednak kilka sposobów, aby poradzić sobie z tym problemem.
Jeśli zakup pierścionka nie stanowi żadnej tajemnicy, najprostszym sposobem będzie zmierzenie obwodu palca tasiemką lub sznurkiem. Miarka powinna znajdować się za kostką i należy niezbyt ciasno owinąć nią palec, tak aby przylegała do niego, ale nie wrzynała się w skórę. Na podstawie uzyskanego wyniku pracownik sklepu jubilerskiego dobierze dla nas odpowiedni pierścionek.
Istnieje również druga możliwość jak dobrać rozmiar pierścionka, która polega na zmierzeniu szerokości palca suwmiarką. Taki pomiar jednak jest mniej wiarygodny, dlatego zdecydowanie lepiej jest zastosować pierwszą metodę. Stosując suwmiarkę, należy zadbać o to, aby jej krawędzie nie ściskały palca.
Ostatnie dwa sposoby to określenie rozmiaru na podstawie wcześniej noszonego pierścionka oraz wspólna wizyta u jubilera. W przypadku, gdy zakup pierścionka jest sprawą oficjalną, najlepiej wybrać tę ostatnią opcję. Wizyta w salonie jubilerskim oraz zmierzenie pierścionka pozwoli uniknąć jakiejkolwiek pomyłki.

Dodatkowe wskazówki dotyczące wyboru rozmiaru pierścionka

Decydując się na zakup pierścionka, należy pamiętać o tym, że palce wieczorem mają większy obwód niż rano. Spowodowane jest to opuchlizną, która występuje w tym miejscu po całym dniu. Na występowanie opuchlizny wpływ mogą mieć również wszelkiego rodzaju zmiany hormonalne, zmiany wagi oraz ogólny stan organizmu. Warto zatem, zastanawiając się jaki rozmiar pierścionka będzie najlepszy, zmierzyć obwód palca zarówno rano, jak i wieczorem i wziąć pod uwagę obie te wartości.

jak dobrać rozmiar pierścionka

Ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?

Odpowiednio dobrany pierścionek charakteryzuje się tym, że nie zsuwa się samoistnie z palca, ale też nie wymaga zakładania go na siłę. Oczywiście z wiekiem obwód palca może się zmienić, przez co może okazać się, że konieczna będzie zmiana obwodu pierścionka. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje zmniejszenie pierścionka lub jego powiększenie. Okazuje się, że najczęściej taka usługa jest darmowa, jeśli zlecimy ją w miejscu, w którym dokonaliśmy zakupu pierścionka. Oczywiście we wszystkich innych przypadkach taka usługa jest płatna i jej koszt zaczyna się od 40 złotych. Warto skorzystać z takiej usługi szczególnie wtedy, kiedy posiadamy w swoim domu biżuterię w dobrym stanie, której nie nosimy ze względu na jej rozmiar.

Zobacz także: Czyszczenie biżuterii złotej i srebrnej

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Koszule damskie i T-shirty