Trendy we wnętrzach 2020

Budujesz dom? A może właśnie postanowiłeś urządzić swoje nowe mieszkanie? Bez względu na to, czy właśnie przeprowadzasz się na nowe miejsce, czy chcesz po prostu odświeżyć swoje cztery kąty, sprawdź najnowsze trendy we wnętrzach i zobacz jak niskim kosztem ożywić każde wnętrze!

Trendy we wnętrzach – vintage

Mogłoby się wydawać, że styl vintage odszedł do lamusa… nic bardziej mylnego! Już od jakiegoś czasu można zauważyć tęsknotę do minionych epok – nie tylko w codziennym życiu, ale także w stylu urządzania mieszkań. Trendy we wnętrzach dość jasno pokazują, że pchli targ to znakomita alternatywa dla tradycyjnych sklepów – nie tylko dla hipsterów, ale właściwie dla każdego. I choć z uwagi na ich olbrzymią w ostatnim czasie popularność, ceny idą w górę, warto rozejrzeć się za dodatkami z minionych epok. Nie tylko na giełdach antyków, ale także w internecie!

Lata 80. nadal w cenie

To absolutnie fenomenalna dekada, zarówno pod względem muzycznym, jak i wystrzałowych stylizacji. Powrót do tych czasów możemy zaobserwować nie tylko w stylizacjach znanych blogerek, ale także jako nowe, stare trendy we wnętrzach. Świecące neony, kanciaste meble i dużo dużo kolorów to to, co cechuje tę dekadę. Oczywiście trudno 1:1 przenieść klimat tamtych czasów do naszych codziennych, nieco bardziej nowoczesnych wnętrz. Niekiedy jednak nawet mały akcent może zmienić charakter mieszkania i wnieść wiele stylu, polotu i finezji. Bardzo popularnym dodatkiem są, np. neonowe napisy, które znakomicie prezentują się na ceglastej ścianie, lub pufy i fotele charakterystyczne dla tej dekady. Trendy we wnętrzach możesz zaobserwować także oglądając filmy i seriale z tego okresu, co będzie nie tylko garścią wnętrzarskich inspiracji, ale także wyśmienitą zabawą.

Bądź eko, także we wnętrzu

Minimalizm i ekologia już jakiś czas temu zawitały do naszej codzienności. I znakomicie, bo patrząc na stan naszej planety, najwyższy czas by zacząć działać. Minimalistyczne podejście do urządzania wnętrz pozwoli Ci, np. na uporządkowanie nieco swojego życia. Przejrzyj ubrania i bibeloty i zastanów się, czy na pewno wszystkich potrzebujesz? Trend eko także mocno wiąże się, ze wspomnianym już vintage. Ekolodzy nawołują by kupować jak najmniej nowych rzeczy i starać się odnawiać te, które pozornie wydają się już bezużyteczne. Być może więc dobrym rozwiązaniem jest poszukanie inspiracji wnętrzarskich na pchlim targi? Nie tylko zaoszczędzisz i nadasz nowe życie przedmiotom, ale także wzbogacisz swoje wnętrze oryginalnym dodatkiem. I choć trendy we wnętrzach panujące w ostatnim czasie spowodowały wzrost cen antyków, nie warto się poddawać!

Redakcja elitelook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.