Koszule damskie i T-shirty – jak zestawić je w jednej stylizacji?

Koszula plus T-shirt w jednej stylizacji to połączenie, które pokochali nie tylko Panowie – wiele Pań również ceni casualowy look z eleganckim sznytem. Codzienne koszule damskie w zestawieniu ze zwykłą bluzką prezentują się naprawdę dobrze. Dzisiaj spojrzymy nieco bliżej na tę kwestię i zastanowimy się, jak tworzyć takie zestawienia, by zawsze wyglądać modnie i stylowo. Jeśli kochasz t-shirty damskie i koszule – zapraszamy do czytania!

Koszule damskie i T-shirty – przede wszystkim krój!

Pierwszą rzeczą, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy do naszej stylizacji koszule damskie oraz T-shirty jest ich krój. Jedynie łącząc ze sobą pasujące pod tym kątem elementy, będziemy mogli stworzyć odpowiednią stylizację, dopasowaną do sytuacji, modowych standardów i naszego własnego gustu. Jak więc to zrobić? Czym powinny cechować się T-shirty damskie zakładane pod koszulę?

Koszule damskie noszone na T-shirtach mogą być nieco oversizowe – da nam to sporą swobodę ruchu i nieco nonszalanckiej nuty w naszym looku. Pamiętajmy jednak, że nie dotyczy to naszych podkoszulek – T-shirty damskie, które planujemy nosić pod koszulą, powinny być względnie dopasowane. Dlaczego? Jeśli zarówno koszula, jak i koszulka będą nieco zbyt duże, nasza figura po prostu nie będzie wyglądała korzystnie – takie połączenie znacznie ją poszerzy.

Łączenie kolorów, czyli koszule i T-shirty damskie

Ze względu na to, że t-shirty damskie zakładane pod koszulę z natury są raczej stylizacją casualową, nie musimy się tutaj trzymać sztywnych zasad, jeśli chodzi o dobór kolorów. Jeśli kochamy ognistą czerwień czy jaskrawą żółć – nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać je do naszego kompletu.

Zwróćmy jednak uwagę na to, że brak sztywnych reguł w tym zakresie nie oznacza totalnej swobody. Dalej będziemy musieli pamiętać o tym, że nasza stylizacja powinna być jak najbardziej spójna. Jeśli wybierzemy kolory koszul damskich i koszulek, które nie będą do siebie pasowały, osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie barwy dobrze będzie ze sobą połączyć, z pomocą może przyjść nam koło barw, które da nam w tym zakresie chociaż podstawową orientację.

Koszula plus T-shirt – jakie wzory?

Ze wzorami przy połączeniu koszuli oraz koszulki jest podobnie jak w przypadku kolorów. Nie musimy trzymać się tutaj żadnych sztywnych zasad, ale w dalszym ciągu pomyślmy o ogólnych regułach zestawiania ze sobą różnych elementów odzieży. Przykładem może być tutaj krata, którą tak często można spotkać na koszulach damskich – jej zestawienie z paskami czy liniami może się okazać nietrafioną koncepcją, zwłaszcza wtedy, kiedy oba wzory będą różniły się od siebie kolorystycznie.

Niezależnie od naszego codziennego stylu i preferencji, do zestawienia z koszulą zawsze świetnie nada się gładki T-shirt. Taki zestaw doda nam odpowiedniej schludności i przy okazji nie sprawi wrażenia, że nasza stylizacja jest niespójna. Jeśli jednak zdecydujemy się na użycie jakiegoś wzoru, pamiętajmy, by był on możliwie jak najbardziej dyskretny.

Redakcja elitelook.pl