Tutaj jesteś

Koszule damskie i T-shirty – jak zestawić je w jednej stylizacji?

3 listopada 2022 Moda Koszule damskie i T-shirty


Koszula plus T-shirt w jednej stylizacji to połączenie, które pokochali nie tylko Panowie – wiele Pań również ceni casualowy look z eleganckim sznytem. Codzienne koszule damskie w zestawieniu ze zwykłą bluzką prezentują się naprawdę dobrze. Dzisiaj spojrzymy nieco bliżej na tę kwestię i zastanowimy się, jak tworzyć takie zestawienia, by zawsze wyglądać modnie i stylowo. Jeśli kochasz t-shirty damskie i koszule – zapraszamy do czytania!

Koszule damskie i T-shirty – przede wszystkim krój!

Pierwszą rzeczą, na którą powinnyśmy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy do naszej stylizacji koszule damskie oraz T-shirty jest ich krój. Jedynie łącząc ze sobą pasujące pod tym kątem elementy, będziemy mogli stworzyć odpowiednią stylizację, dopasowaną do sytuacji, modowych standardów i naszego własnego gustu. Jak więc to zrobić? Czym powinny cechować się T-shirty damskie zakładane pod koszulę?

Koszule damskie noszone na T-shirtach mogą być nieco oversizowe – da nam to sporą swobodę ruchu i nieco nonszalanckiej nuty w naszym looku. Pamiętajmy jednak, że nie dotyczy to naszych podkoszulek – T-shirty damskie, które planujemy nosić pod koszulą, powinny być względnie dopasowane. Dlaczego? Jeśli zarówno koszula, jak i koszulka będą nieco zbyt duże, nasza figura po prostu nie będzie wyglądała korzystnie – takie połączenie znacznie ją poszerzy.

Łączenie kolorów, czyli koszule i T-shirty damskie

Ze względu na to, że t-shirty damskie zakładane pod koszulę z natury są raczej stylizacją casualową, nie musimy się tutaj trzymać sztywnych zasad, jeśli chodzi o dobór kolorów. Jeśli kochamy ognistą czerwień czy jaskrawą żółć – nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać je do naszego kompletu.

Zwróćmy jednak uwagę na to, że brak sztywnych reguł w tym zakresie nie oznacza totalnej swobody. Dalej będziemy musieli pamiętać o tym, że nasza stylizacja powinna być jak najbardziej spójna. Jeśli wybierzemy kolory koszul damskich i koszulek, które nie będą do siebie pasowały, osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie barwy dobrze będzie ze sobą połączyć, z pomocą może przyjść nam koło barw, które da nam w tym zakresie chociaż podstawową orientację.

Koszula plus T-shirt – jakie wzory?

Ze wzorami przy połączeniu koszuli oraz koszulki jest podobnie jak w przypadku kolorów. Nie musimy trzymać się tutaj żadnych sztywnych zasad, ale w dalszym ciągu pomyślmy o ogólnych regułach zestawiania ze sobą różnych elementów odzieży. Przykładem może być tutaj krata, którą tak często można spotkać na koszulach damskich – jej zestawienie z paskami czy liniami może się okazać nietrafioną koncepcją, zwłaszcza wtedy, kiedy oba wzory będą różniły się od siebie kolorystycznie.

Niezależnie od naszego codziennego stylu i preferencji, do zestawienia z koszulą zawsze świetnie nada się gładki T-shirt. Taki zestaw doda nam odpowiedniej schludności i przy okazji nie sprawi wrażenia, że nasza stylizacja jest niespójna. Jeśli jednak zdecydujemy się na użycie jakiegoś wzoru, pamiętajmy, by był on możliwie jak najbardziej dyskretny.

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Koszule damskie i T-shirty