Tutaj jesteś

Podstawowe błędy w pielęgnacji włosów

4 stycznia 2020 Uroda


Każda kobieta regularnie pielęgnuje swoje włosy, ale nie każda robi to w sposób poprawny. Można wyróżnić kilka najczęściej popełnianych błędów w tym temacie, przez które efekty powtarzanych zabiegów są słabe albo nie pojawiają się wcale. Należałoby je oczywiście wyeliminować, by pasma nareszcie zareagowały na pielęgnację i stały się mocne, lśniące i po prostu piękne. Jakie są zatem najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów i co zrobić, by się ich wystrzegać?

Najbardziej podstawowy błąd tyczy się mycia

A nawet nie samego mycia, co właśnie rezygnowania z tego powszechnego zabiegu. Kobiety coraz częściej zastępują bowiem tradycyjne preparaty oczyszczające suchymi szamponami, które co prawda ułatwiają życie i są bardzo praktyczne, ale nie powinny być stosowane nagminnie. Od czasu do czasu można się nimi poratować, jednakże nie należy ich traktować tak samo jak zwykłych szamponów. Te „suche” kosmetyki tworzone są na bazie związków zdolnych do pochłaniania nadmiaru sebum, czyli skrobi i talku, które działają jak taki puder do włosów. Skutecznie zwiększają objętość pasm i poprawiają wygląd fryzury, ale niestety jest też druga strona medalu – talk i skrobia sprawiają bowiem, że mieszki włosów przestają mieć dostęp do świeżego powietrza. Zatykają je, co może nawet pogłębić problem. W takiej sytuacji włosy zwykle jeszcze bardziej się przetłuszczają.

Szampon i odżywka

Omawiając błędy w pielęgnacji włosów, na pewno warto wspomnieć również o jednej kwestii, która nie jest zbyt powszechnie znana. Mało która kobieta zdaje sobie z niej sprawę i właśnie z tego powodu często panie nie są zadowolone z prezencji swoich pasm. Mowa tutaj o dopasowywaniu i szamponu, i odżywki do rodzaju włosów. A nie tak to powinno wyglądać. Szampon jest kosmetykiem przeznaczonym do pielęgnacji skóry głowy, dlatego to do jej typu powinien być dostosowany. Odżywkę stosuje się z kolei wyłącznie na włosach (nie powinno wmasowywać się jej tuż przy cebulkach włosów), dlatego też jej działanie musi być zgrane z typem pasm. Nigdy nie należy dobierać preparatów odwrotnie. Jeżeli więc skóra głowy mocno się przetłuszcza, a włosy są suche i łamliwe, szampon powinien być oczyszczający, a odżywka nawilżająca i regenerująca.

Na sam koniec przydałoby się jeszcze zaznaczyć, że błędem jest również całkowita rezygnacja z podcinania włosów. Na ten krok często decydują się panie marzące o zapuszczeniu pasm, jednakże nie jest to dobra droga do sukcesu. Końcówki po prostu muszą być regularnie podcinane. Należy się nimi zająć przynajmniej raz na trzy miesiące.

Redakcja elitelook.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych doświadczonych ekspertów w dziedzinach mody, urody, domu i lifestyle'u wspólnie kroczą w świat inspiracji, stylu i harmonii życiowej. Razem z nami odkryjecie najnowsze trendy modowe, sekrety pielęgnacji urody, ciekawe aranżacje wnętrz oraz praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia zdrowego i pełnego radości stylu życia. Dołączcie do naszej społeczności, aby razem czerpać inspiracje z piękna codzienności i podążać za unikalnym stylem życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

szczotki do włosów