Peniuar – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Peniuar to element garderoby, który nie tylko chroni nas przed chłodem, ale również doskonale prezentuje się pod względem wizualnym. Jest to świetny wybór podczas romantycznego wieczoru z ukochanym. Co to jest peniuar? Na jaki peniuar warto się zdecydować? Dlaczego okaże się on strzałem w dziesiątkę podczas wieczoru we dwoje? Gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie. 

Co to jest peniuar?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat peniuaru, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czym on tak właściwie jest. Otóż moglibyśmy stwierdzić, że jest to pewnego rodzaju ponętny szlafrok, który z reguły zakładany jest na nagie ciało. Jest to świetna alternatywa dla halek lub tradycyjnej bielizny. Peniuar uznawany jest za elegancki, jednocześnie dodaje kokieteryjności i seksowności. Tego typu rodzaj bielizny dość często wykonany jest z koronki, tiulu, satyny, poliamidu bądź wiskozy. Niektóre egzemplarze wyróżniają się opcjonalnymi zdobieniami w postaci kokardek i diamencików. 

Na jaki peniuar warto się zdecydować?

Skoro wiemy już, czym dokładnie jest peniuar, warto zastanowić się nad tym, jak dokonać jego wyboru. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że są one znacznie seksowniejsze i bardziej zmysłowe od tradycyjnych szlafroków. Dodatkowo charakteryzują się mniejszą długością i lekkością. Peniuar doskonale podkreśla biust, a modele z koronką uznawane są za uwodzicielskie, co dla wielu kobiet ma priorytetowe znaczenie. Do wyboru mamy egzemplarze zarówno z krótkim, jak i długim rękawem. Peniuary w zdecydowanej większości przypadków są przewiązywane w pasie, jednakże znajdą się również takie, które wiąże się pod biustem. Ostateczny wybór zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Warto wziąć pod uwagę materiał, wykończenie, atrakcyjność pod względem wizualnym, a także kolorystykę. 

Dlaczego peniuar okaże się strzałem w dziesiątkę podczas wieczoru we dwoje?

Jak łatwo się domyśleć, szlafrok nie należy do zbyt seksownych elementów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku peniuaru, który nie tylko chroni skórę przed chłodem w mieszkaniu, ale również skutecznie podkręci atmosferę w sypialni. Możemy mieć pewność co do tego, że partner nie będzie w stanie oderwać od nas wzroku. Wyróżnić można modele długie i eleganckie, a także te nieco bardziej ekstrawaganckie, które podkreślają atuty ciała. Sposób noszenia jest dowolny i zależny od naszych upodobań.

Redakcja elitelook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.